جزییات خبر

معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی تاکید کرد:

بهینه سازی و کاهش هزینه مصرف انرژی از مهمترین راهبردهای صنعت پتروشیمی در سال 1403

بهینه سازی و کاهش هزینه مصرف انرژی از مهمترین راهبردهای صنعت پتروشیمی در سال 1403
(سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳) ۱۵:۳۴

معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی، در جمع مدیران عامل شرکت های پتروشیمی مستقر در هاب ماهشهر ضمن بررسی دغدغه های موجود برای تحقق شعار سال، گفت: از مهمترین راهبردهای صنعت پتروشیمی در سال جاری کاهش هزینه های مصرف انرژی و بهینه سازی آن و نیز حمایت کامل از تولید کنندگان و سازندگان داخلی است.

به گزارش نیپنا، مرتضی شاهمیرزایی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی، امروز سه شنبه (4 اردیبهشت ماه) با سفر به منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، گفت: بسیار خرسندم که امروز شاهد شرایط مطلوب واحدهای تولیدی در هاب ماهشهر هستم، مجتمع هایی که در این منطقه هستند، در سال گذشته با تکیه بر توان داخل، موفق شدند بالاترین میزان بهره وری و تولید را ثبت کنند و این نوید را می دهم که حرکت در سال جهش تولید با شتاب بیشتری انجام شود.

وی، یکی از راهبردهای صنعت پتروشیمی را در سال جاری کاهش هزینه ها و بهینه سازی مصرف انرژی برشمرد و خاطر نشان کرد: ضروری است شرکت های پتروشیمی با بهینه سازی مصرف انرژی، در حفظ و صیانت از منابع  بین نسلی نقش آفرین باشند.

شاهمیرزایی با اشاره به استفاده از تمام ظرفیت های کشور در بحث خودکفایی کامل، افزود: اگر تجهیز و یا قطعه ای در داخل کشور تولید می شود، شرکت های پتروشیمی باید سفارش های خرید خود را از طریق تولید کنندگان و سازندگان ایرانی تامین کنند و به هیچ عنوان نباید کالا یا محصولی مشابه خارجی وارد شود.

تخصیص 40 درصد از سود شرکت ها به تکمیل زنجیره ارزش

وی مهمترین برنامه راهبردی صنعت پتروشیمی سال جاری را رشد ظرفیت ها و جهش تولید عنوان و اظهار کرد: با هدف تکمیل زنجیره ارزش باید با برنامه منسجم تری سبد محصولات پتروشیمی متنوع شود.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی، گفت: باید شرکت ها و مجتمع های پتروشیمی قوانین، دستورالعمل ها و تمام رویه های موجود در منطقه را رعایت کنند.

وی افزود: توجه به مسئولیت های اجتماعی با توجه به شرایط موجود از اهمیت ویژه ای برخوردار است و پتروشیمی ها به تعهد های خود پایبند باشند.

شاهمیرزایی ادامه داد: مجتمع‌های پتروشیمی که می‌خواهند از پنج درصد تخفیف خوراک بهره‌مند شوند باید ۴۰ درصد از درآمد خود را به توسعه صنعت پتروشیمی تخصیص دهند.

به گزارش نیپنا؛ مرتضی شاهمیرزایی در سفر یک روزه خود به قدیمی ترین هاب صنعت پتروشیمی کشور ضمن بازدید از مجتمع های پتروشیمی آبادان، غدیر، فن آوران و اسکله های صادراتی پایانه ها و مخازن با برگزاری نشست تخصصی دغدغه شرکت‌های پتروشیمی برای تحقق شعار سال مطرح و بررسی شد.

تعداد بازدید : ۱,۱۸۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید