جزییات خبر

معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی:

نخستین کارگروه‌" جهش تولید" در صنعت پتروشیمی تشکیل می‌شود

نخستین کارگروه‌" جهش تولید" در صنعت پتروشیمی تشکیل می‌شود
(یکشنبه ۱۹ فروردین ۱۴۰۳) ۱۶:۳۵

معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی از تشکیل نخستین کارگروه‌های جهش تولید در سه سطح شرکت ملی صنایع پتروشیمی، هلدینگ‌ها و شرکت‌های پتروشیمی با هدف تحقق شعار سال ۱۴۰۳ با عنوان «جهش تولید با مشارکت مردم» خبر داد.

به گزارش خبرنگار نیپنا، مرتضی شاهمیرزایی امروز یکشنبه (19 فروردین ماه) در"نشست مدیران ارشد صنعت پتروشیمی با هدف تحقق جهش تولید با مشارکت مردم" ، با اشاره به نامگذاری سال 1403 به نام رشد تولید با مشارکت مردم از سوی مقام معظم رهبری اظهار کرد: خوشبختانه صنعت پتروشیمی ایران صنعتی مردمی است و حدود 60 میلیون ایرانی سهامدار این صنعت ارزش افرین هستند .

شاهمیرزایی با بیان این که شرکت ملی صنایع پتروشیمی به‌عنوان شرکت مادر تخصصی این صنعت، برای تحقق شعار سال ۱۴۰۳ با عنوان «جهش تولید با مشارکت مردم»، تشکیل کارگروه‌های جهش تولید در سه سطح شرکت ملی صنایع پتروشیمی، هلدینگ‌ها و شرکت‌های پتروشیمی را برنامه‌ریزی کرده است گفت: عوامل کاهش تولید و موانع پیش روی تولید در نشست‌های تخصصی‌تر تشریح خواهد شد.

وی افزود: بر اساس برنامه هفتم توسعه مقرر شده است تا پتروشیمی ها برای بهره مندی از تخفیف پلکانی خوراک باید 40درصد از سود سالانه خود را برای توسعه و تکمیل زنجیره اختصاص دهند و از تمام پتروشیمی ها درخواست داریم که تکمیل زنجیره ارزش را با هدف ایجاد ارزش افزوده بیشتر مورد توجه قراردهند.

معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان این که امسال صنعت پتروشیمی در مسیر جهش تولید در تراز خود گام بر می دارد، گفت: این صنعت پیشرو و تخصصی با استفاده از تمام ظرفیت های موجود و همکاری هلدینگ ها و شرکت های پتروشیمی به سوی توسعه و جهش تولید محصولات مختلف حرکت خواهد کرد.

وی، حضور حداکثری مدیران و شرکت های پتروشیمی در نشست امروز را تعامل موثر و همکاری صنعت پتروشیمی برای تحقق هدف گذاری های انجام شده در سالجاری خواند و افزود: مدیریت خوراک برای تامین نیازهای صنعت پتروشیمی دارای اهمیت است و با همکاری شرکت ملی نفت ایران، شرکت ملی گاز ایران و شرکت پالایش و پخش فراورده های نفتی باید تلاش کرد تا خوراک پتروشیمی ها به صورت پایدار تامین شود.

معاون وزیر نفت بیان کرد: 9درصد گاز کشور به خوراک پتروشیمی ها اختصاص دارد  که می توان با همکاری بخش پالایشی کشور و استفاده از خوراک های مایع ، سبد خوراک صنعت را متنوع کرد.
شاهمیرزایی اظهار کرد: انتظار داریم شرکت‌های پتروشیمی ، ظرفیت تولید این صنعت را افزایش دهند که تولید آن بیشترین آورده را برای اقتصاد کشور به ارمغان بیاورند که به این منظور بی‌شک موضوع خوراک واحدهای پتروشیمی در شورای معاونان وزیر نفت مطرح و پیگیری خواهد شد.

وی به جمع آوری گازهای همراه نفت و خاموشی فلرها اشاره کرد و افزود: با استفاده از این گازها می توان تولید پتروشیمی ها را افزایش داد که پیامد آن رشد تولید و تامین نیازهای صنایع پایین دستی پتروشیمی خواهد بود.

شاهمیرزایی با بیان این که گازهای مشعل شرق و غرب کارون به همت صنعت پتروشیمی جمع‌آوری می‌شوند، گفت: هلدینگ‌های پتروشیمی نیز سرمایه‌گذاری برای ورود به توسعه بالادست نفت را به‌منظور تأمین خوراک پایدار در دستور کار قرار دارند.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی اظهار کرد: سال گذشته با تعامل و همکاری پتروشیمی ها 80 همت عرضه اعتباری رقم خورد و صنایع پایین دستی پتروشیمی، نیازهای خود را سهولت دریافت کردند و حدود 15 هزار واحد پایین دستی می توانند خوراک موردنیاز خود را به صورت اعتباری دریافت کنند.

شاهمیرزایی ادامه داد: جهش تولید با مدیریت تولید در ارتباط است و مدیران پتروشیمی ها باید تمام جوانب را درمجتمع های تولیدی در نظر داشته باشند و با بهره گیری از توان و دانش درکشور و بکار گیری دانش های نو به سوی توسعه و پیشرفت متوازن صنعت حرکت کنند.

وی به نقش و اهمیت افزایش همکاری گمرک ایران ، سازمان بنادر و کشتیرانی و همچنین ناوگان حمل و نقل کشور برای تسهیل صادرات اشاره کرد و گفت: باید با عزمی ملی هدف گذاری ها برای جهش تولید را محقق کنیم.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی خطاب به مدیران عامل هلدینگ ها و شرکت های پتروشیمی گفت: پیوست رسانه ای را با هدف تبیین دستاوردهای صنعت فعال کنید و باید در طرح ها و مجتمع های پتروشیمی با فرهنگ سازی منسجم موفقیت های کسب شده اطلاع رسانه ای شود.

به گزارش نیپنا؛ نشست تخصصی مدیران ارشد صنعت پتروشیمی با هدف تحقق جهش تولید با مشارکت مردم، صبح امروز (یکشنبه 19 فروردین ماه) با حضور مرتضی شاهمیرزایی معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی، مدیران عامل هلدینگ ها، شرکت های پتروشیمی و مدیران برخی از طرح های پتروشیمی به میزبانی مدیریت کنترل تولید این شرکت برگزار شد.در این نشست برنامه‌ها و دغدغه شرکت‌ها برای تحقق شعار سال مطرح و بررسی شد.تعداد بازدید : ۱,۶۴۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید