جزییات خبر

در 6 ماه نخست سال 1402 محقق شد:

تحقق ۸۵ درصدی برنامه تولید پتروشیمی ایلام

تحقق ۸۵ درصدی برنامه تولید پتروشیمی ایلام
(چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۲) ۰۹:۴۴

مدیرعامل پتروشیمی ایلام گفت:در ۶ ماهه نخست سال ۱۴۰۲، مجتمع پتروشیمی ایلام بیش از ۸۵ درصد تحقق برنامه تولید خود را محقق کرده است.

به گزارش  نیپنا به نقل از روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس ،سید غلامحسن گرشاسبی مدیرعامل پتروشیمی ایلام با اشاره به سرمایه‌گذاری یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلاری در این مجتمع، اظهار داشت: این پتروشیمی مصداق بارز فرصت و تهدید است و کمبود خوراک و زیان انباشته مهم‌ترین مشکلات پیش‌روی پتروشیمی ایلام است.

وی بابیان این که استثنایی‌ترین واحد شیرین‌سازی کشور در پتروشیمی ایلام راه‌اندازی شده است اظهار کرد: در ۶ ماهه نخست سال ۱۴۰۲، پتروشیمی ایلام بیش از ۸۵ درصد تحقق برنامه تولید داشته است.

گرشاسبی با اشاره به اینکه روند تولید اتیلن در سال ۱۴۰۲ نسبت به سال گذشته افزایش یافته، گفت: در ۶ ماهه نخست سال جاری ۶۹۲ تن اتیلن تولید شده است.

مدیرعامل پتروشیمی ایلام همچنین خبر داد: ایستگاه تخلیه و بارگیری C۵ تا یک ماه آینده راه اندازی می‌شود.

وی در بخش پایانی گزارش خود با اشاره به اینکه بیش از ۲ هزار نفر در این مجتمع مشغول به کار هستند، خاطر نشان کرد:حدود ۹۰ درصد نیروهای این مجتمع بومی استان ایلام هستند و ما علاوه بر اشتغال‌زایی بر مبنای مسئولیت اجتماعی خود تلاش می‌کنیم حداکثر نیازهای مجتمع را از منطقه تامین کنیم و با ایجاد گردش مالی‌ چند ده میلیاردی ماهانه، به توسعه اقتصادی این منطقه و ایجاد شغل غیرمستقیم کمک کنیم.

تعداد بازدید : ۱,۵۷۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید