جزییات خبر

معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی:

توسعه صنایع پایین دست پتروشیمی در استان کردستان راهبردی ملی است

توسعه صنایع پایین دست پتروشیمی در استان کردستان راهبردی ملی است
(دوشنبه ۱ آبان ۱۴۰۲) ۱۳:۱۸

معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی بر ضرورت توسعه متوازن و تکمیل زنجیره ارزش صنعت پتروشیمی در استان کردستان تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار نیپنا، مرتضی شاهمیرزایی در دیدار با اسماعیل زارعی کوشا، استاندار کردستان و علیرضا زندیان، نماینده بیجار در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: استان کردستان ظرفیت های بسیار خوبی برای توسعه صنعت پتروشیمی دارد و شرکت ملی صنایع پتروشیمی آماده هرگونه همکاری و تعامل با سرمایه گذاران در این استان است.

وی با بیان این که شرکت ملی صنایع پتروشیمی به عنوان سیاست گذار و دارا بودن نقش حاکمیتی به دنبال توسعه متوازن صنایع پتروشمی درسراسر کشور است، گفت: با توجه به ظرفیت های موجود در کردستان از نظر وجود زیر ساخت ها و دسترسی به خوراک و همجواری با خط لوله اتیلن غرب، باید برای توسعه صنایع تکمیلی و پایین دست  و نیز اشتغال آفرینی برنامه ریزی شود و بخش خصوصی می تواند با سرمایه گذاری در این استان از حمایت های دولت بهره مند شود.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان این که اشتغال زایی در این استان و استان های همجوار سبب توسعه اقتصادی و صنعتی برای مردم می شود ،گفت: استفاده و بهره گیری از توان و تخصص شرکت ها و سازندگان توانمند ایرانی، روند ساخت طرح های توسعه ای را شتاب می بخشد.

ظرفیت های گسترده استان کردستان برای توسعه

اسماعیل زارعی کوشا استاندار کردستان نیز در این دیدار با اعلام خبر بهره برداری از خط ریلی مسیر تهران همدان سنندج، اظهار کرد: این خط ریلی می تواند محصولات تولیدی پتروشیمی کردستان و نیز سایر مجتمع های آتی در استان را انتقال دهد همچنین خط ریلی زنجان به بیجار نیز می تواند منجر به تسهیل حمل و نقل محصولات پتروشیمی های استان شود.

وی افزود: سرمایه گذاران داخلی و خارجی علاقه مند به سرمایه گذاری در صنایع استان به ویژه صنعت پتروشیمی هستند و طرح هایی که دارای توجیه اقتصادی باشند، اجرایی می شوند.

حمایت مجلس از توسعه صنعت پتروشیمی در کردستان

علیرضا زندیان نماینده مردم بیجار درمجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار صنعت پتروشیمی را صنعتی راهبردی خواند و اظهار کرد: راهبرد توسعه صنایع پایین دست پتروشیمی و فعال کردن واحدهای تولیدی استان کردستان می تواند تحول بزرگی در استان ایجاد کند.

 

 

تعداد بازدید : ۲,۴۸۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید