جزییات خبر

در حاشیه دومین روز نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست

قرارداد طراحی مفهومی و امکان‌سنجی احداث کارخانه ال‌ان‌جی در پتروشیمی خراسان امضا شد

قرارداد طراحی مفهومی و امکان‌سنجی احداث کارخانه ال‌ان‌جی در پتروشیمی خراسان امضا شد
(دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۲) ۱۱:۰۵

قرارداد طراحی مفهومی و انجام مطالعات امکان‌سنجی فنی و اقتصادی احداث کارخانه ال‌ان‌جی با هدف اوج‌سایی مصرف گاز در پتروشیمی خراسان بین شرکت پتروشیمی خراسان به عنوان کارفرما و پژوهشگاه صنعت نفت به‌عنوان مجری امضا شد.

به گزارش خبرنگار نیپنا، بر اساس توافق‌های انجام شده میان پژوهشگاه صنعت نفت و پتروشیمی خراسان، قرارداد طراحی‌ مفهومی و انجام مطالعات امکان‌سنجی فنی احداث کارخانه ال‌ان‌جی با هدف اوج‌سایی مصرف گاز امروز (دوشنبه، ۲۷ شهریورماه) در حاشیه دومین روز از هفدهمین نمایشگاه ایران پلاست امضا شد.
 
بر اساس این گزارش عظیم کلانتری اصل، رئیس پژوهشگاه صنعت نفت در حاشیه این آیین با بیان اینکه فناوری مایع‌سازی گاز (ال‌ان‌جی) هم‌ا‌کنون در کشورهای پیشرفته سبب شده آنها بتوانند در زمینه انتقال و بازارسازی گاز بهتر عمل کنند، گفت: یکی از راه‌های اثبات شده در زمینه جلوگیری از ناترازی گاز در فصول سرد سال ذخیره‌سازی گاز در فصل گرم به صورت فشرده و مایع است.
 
وی ادامه داد: پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت پتروشیمی خراسان در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی نفت در اردیبهشت ماه امسال تفاهم‌نامه امکان‌سنجی و طراحی واحد مایع‌سازی گاز را منعقد کردند و با توجه به جدیت دو طرف امروز شاهد امضای قرارداد پروژه به صورت رسمی هستیم.
 
یوسف حسنی، مدیرعامل پتروشیمی خراسان نیز در این آیین با اشاره به قرارگیری این پتروشیمی در انتهای خطوط سراسری گاز کشور و افت شدید فشار گاز در فصول سرد سال گفت: هم‌اکنون طراحی مفهومی احداث واحد ال‌ان‌جی در پتروشیمی خراسان از سوی متخصصان پژوهشگاه صنعت نفت انجام شده و منتظر طراحی نهایی و امکان‌سنجی اقتصادی این طرح هستیم.
 
هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران‌پلاست که از دیروز (یکشنبه،۲۶ شهریورماه) با رویکرد توسعه تکمیل زنجیره ارزش، حمایت از تولید ملی و رونق ساخت داخل در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آغاز به‌کار کرد به‌مدت چهار روز دایر است.
تعداد بازدید : ۱,۱۳۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید