جزییات خبر

معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی تاکید کرد:

گام‌های بلند صنایع پتروشیمی برای استفاده حداکثری از دیپلماسی موفق انرژی در دولت سیزدهم

گام‌های بلند صنایع پتروشیمی برای استفاده حداکثری از دیپلماسی موفق انرژی در دولت سیزدهم
(شنبه ۲۵ شهریور ۱۴۰۲) ۱۵:۲۵

معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی بر استفاده حداکثری از آثار گسترش دیپلماسی انرژی در وزارت نفت دولت سیزدهم در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران‌ پلاست تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار نیپنا، مرتضی شاه میرزایی در آستانه برگزاری هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران‌ پلاست بر اهمیت توسعه متوازن و پایدار صنعت پتروشیمی در اقتصاد کشور تأکید و اظهار کرد: توسعه صنایع تکمیلی متناسب با صنعت بالادست پتروشیمی نقش حائز اهمیتی در خودکفایی، خلق ثروت و رشد اقتصاد کشور دارد.

وی افزود: شرکت ملی صنایع پتروشیمی به منظور تحقق سیاست تکمیل زنجیره ارزش صنعت پتروشیمی، از تمام ظرفیت‌های داخلی در کنار گسترش دیپلماسی انرژی و توسعه روابط خارجی در دولت سیزدهم برای تسریع این هدف استفاده می‌کند.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ادامه داد: بی‌شک افزایش همکاری‌های ایران با کشورهای همسو و همسایه افزون‌بر گسترش بازارهای محصولات پتروشیمی ایران، توانمندی‌های ایران در صنعت پتروشیمی را بیش از پیش به دیگر کشورها اثبات می‌کند و جایگاه کشور را در منطقه و جهان ارتقا می‌دهد.

شاه میرزایی با تأکید بر اینکه راهبرد پوسیده تحریم برای ملت ایران بی‌اثر شده است، تصریح کرد: برگزاری نمایشگاه بین‌المللی ایران‌پلاست به‌ ویژه در سال‌های اخیر در اوج تحریم‌های ظالمانه علیه کشور، نشان‌دهنده توانایی صنعتگران، متخصصان و دانشمندان در صنعت پتروشیمی به‌خصوص صنایع پلیمری ایران است.

وی با بیان اینکه شرکت ملی صنایع پتروشیمی برنامه‌ریزی منسجمی برای استفاده حداکثری از فرصت‌های ایجاد شده در رویداد بزرگ هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران‌پلاست برای توسعه صنعت پتروشیمی دارد، گفت: افزون‌بر حضور 210 شرکت خارجی و هماهنگی برای بازدید بیش از 220 بازدیدکننده خارجی از جمله مقامات، تجار و سرمایه‌گذاران خارجی در این نمایشگاه، سفرای ایران در 18 کشور دنیا نیز در آیین افتتاح رسمی ایران‌پلاست هفدهم حضور خواهند داشت.

معاون وزیر نفت ادامه داد: سفرا با شناسایی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های صنایع پلیمری و تکمیلی در این نمایشگاه، کمک شایانی در ایجاد بسترهای لازم برای توسعه روابط خارجی و بازارهای هدف برای صنعت پتروشیمی ایران می‌کنند.

هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران‌پلاست از فردا (یکشنبه 26 شهریورماه) به مدت چهار روز با رویکرد توسعه تکمیل زنجیره ارزش، حمایت از تولید ملی و رونق ساخت داخل در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آغاز به کار می‌کند.

تعداد بازدید : ۹۷۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید