جزییات خبر

مدیر مالی شرکت پتروشیمی براسکم اعلام کرد:

پیش بینی بهبود تقاضای جهانی پتروشیمی از سال 2024

پیش بینی بهبود تقاضای جهانی پتروشیمی از سال 2024
(چهارشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۲) ۱۲:۱۸

مدیرمالی شرکت پتروشیمی براسکم گفت: تقاضای جهانی برای محصولات پتروشیمی در سال 2023 چالش‌برانگیز باقی می‌ماند و بهبود از سال 2024 به بعد خواهد بود.

به گزارش نیپنا به نقل از پایگاه خبری آی‌سی‌آی‌اس، پدرو فریتاس اظهار کرد: روند بهبود شرایط تقاضای جهانی برای محصولات پتروشیمی ممکن است از پایان سال 2023 آغاز شود، اگرچه این بهبود به سرعت بازگشایی اقتصاد چین بستگی دارد.

بازگشایی چین برای بازار محصولات پتروشیمی که در سال 2022 به‌دلیل افزایش هزینه‌های ورودی و کاهش قیمت ها ضعیف بودند، کلیدی خواهد بود.

براسکم اعلام کرد در سه ماه چهارم سال 2022 میلادی برای بسیاری از محصولات تولیدی خود به ویژه محصولات پلی‌اتیلن (PE) و پلی‌پروپیلن (PP) با زیان خالص 326 میلیون دلاری روبه‌رو شده است.

مدیر مالی براسکم گفت: اسپرد پلیمرهای کلیدی پلی‌اتیلن و پلی‌پروپیلن به‌عنوان مواد اولیه اصلی برای تولید پلاستیک، باید در سال 2023 پس از خبرهای مثبت از بازگشایی چین روند بهبود را آغاز کند.

فریتاس تصریح کرد: ما هنوز شاهد سناریویی چالش برانگیز در سال 2023 هستیم، اما سال‌های 2024 و 2025 باید مثبت‌تر باشند، زیرا شاهد ورود ظرفیت‌هایی کمتر از رشد تقاضا خواهیم بود.

فریتاس گفت: اگر چین سریعتر از حد انتظار بهبود یابد، می‌تواند مثبت‌تر باشد.

وی اظهار کرد : ظرفیت‌های بزرگ پتروشیمی قرار است در سال 2023 و سال‌های آینده به بهره‌برداری برسند اما شانس تأخیر می‌تواند فرصتی برای براسکم باشد تا عملکرد خود را بهبود بخشد.

تعداد بازدید : ۱,۳۳۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید