جزییات خبر

تقاضا برای پتروشیمی‌ها در نیمه دوم 2023 بهبود می‌یابد

تقاضا برای پتروشیمی‌ها در نیمه دوم 2023 بهبود می‌یابد
(شنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۱) ۱۵:۰۲

مدیرعامل سابک پش‌بینی کرد که تقاضا برای محصولات پتروشیمی در نیمه دوم سال 2023 میلادی بهبود می‌یابد.

به گزارش  نیپنا به نقل از روزنامه الشرق الاوسط، عبدالرحمن الفقیه گفت: سابک به کیفیت و قابلیت اطمینان مجتمع‌های پتروشیمی خوش‌بین است و انتظار می‌رود که تقاضا برای محصولات پتروشیمی در نیمه دوم سال 2023 بهبود یابد.

وی در عین حال تأکید کرد که قیمت خوراک که با قیمت‌های انرژی مرتبط است، بر حاشیه سود فشار می‌آورد.

مدیرعامل سابک در نشست خبری آیین اعلام نتایج مالی سابیک اعلام کرد: سابک با وجود شرایط سخت بازارهای جهانی، عملکرد مطلوب خود را در سال 2022 میلادی حفظ کرد.

الفقیه گفت:: به لطف پروژه‌های افزایش ظرفیت تولید، بهبود عملکرد مجتمع‌ها، بهینه‌سازی فعالیت‌های موجود و هم‌افزایی با سعودی آرامکو عربستان، فروش این شرکت در سال 2022 میلادی نسبت به سال پیش از آن 9 درصد افزایش داشته است.

وی افزود: نتایج مالی سابک در سال 2022 میلادی باوجود شرایط چالش برانگیز بازار همچنان مطلوب بوده است، حجم فروش همچنان افزایشی بوده است.

سابک فعالیت‌های خود در زمینه راه‌حل‌های پایدار در طول سال 2022 میلادی را حفظ کرد و به‌طور جدی به‌سوی کربن‌زدایی از فعالیت‌های مختلف خود گام برداشت.

سابک همچنین از برنامه‌هایی با هدف کمک به تسریع انتقال انرژی جهان به انرژی الکتریکی و حمایت از تحقق اهداف جهانی درباره تغییرات آب و هوایی در طول سال 2022 میلادی حمایت کرد.

سابک با شرکت‌های باسف و لینده آلمان به‌منظور ساخت کارخانه آزمایشی کوره‌های کراکینگ بخار با گرمایش الکتریکی در مقیاس بزرگ همکاری کرد.

تعداد بازدید : ۱,۸۶۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید