جزییات خبر

به‌منظور افتتاح طرح‌های توسعه‌ای صنعت نفت

رئیس‌جمهوری وارد عسلویه شد

رئیس‌جمهوری وارد عسلویه شد
(پنج شنبه ۱۱ اسفند ۱۴۰۱) ۰۹:۳۹

رئیس‌جمهوری و هیئت همراه با استقبال جمعی از مسئولان استان بوشهر و مدیران ارشد صنعت نفت به‌منظور بهره برداری رسمی از پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی و چند طرح پتروشیمی دقایقی پیش وارد فرودگاه خلیج فارس عسلویه شد.

به گزارش نیپنا،  سیدابراهیم رئیسی صبح امروز (پنجشنبه، ۱۱ اسفندماه) در سومین مقصد از دور دوم سفرهای استانی دولت مردمی با استقبال نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه بوشهر و استاندار از طریق فرودگاه خلیج فارس عسلویه وارد استان بوشهر شد.

رئیس‌جمهوری در این سفر پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی را به‌عنوان ایرانی‌ترین فاز این مجمتع عظیم گازی افتتاح خواهد کرد.

پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی آخرین مجتمع پالایشگاهی در حال توسعه پارس جنوبی است که مراحل ساخت و راه‌اندازی آن از سوی شرکت نفت و گاز پارس به نمایندگی از شرکت ملی نفت ایران ازسوی مجموعه‌ای از پیمانکاران داخلی به رهبری سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) انجام شده است.

تولید روزانه ۵۶.۶ میلیون مترمکعب گاز غنی، ۷۵ هزار بشکه میعانات گازی، ۴۰۰ تن گوگرد و تولید سالانه ۱.۰۵ میلیون تن گاز مایع ال‌پی‌جی (پروپان و بوتان) و یک میلیون تن اتان به‌منظور تأمین خوراک واحدهای پتروشیمی از مهمترین اهداف طرح توسعه فاز ۱۴ پارس جنوبی است.

افتتاح آب شیرین‌کن شماره ۲ بوشهر، دیدار با مردم این شهر و مردم شهرستان خور موج، دیدار با علمای شیعه و اهل سنت استان بوشهر، نشست تخصصی با سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی استان بوشهر و شرکت در نشست توسعه و سرمایه‌گذاری استان بخشی از برنامه‌های سفر دو روزه رئیسی به استان بوشهر است.

رئیس‌جمهوری همچنین در پایان این سفر در نشست خبری با اصحاب رسانه نتایج و دستاوردهای سفر دوم دولت مردمی به استان بوشهر را تشریح می‌کند.

جواد اوجی، وزیر نفت، علی اکبر محرابیان وزیر نیرو، بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، احمد وحیدی وزیر کشور، پرویز فتاح، رئیس بنیاد شهید، محسن منصوری، معاون اجرایی رئیس جمهور و غلامحسین اسماعیلی، رئیس دفتر رئیس‌جمهوری رئیسی را در این سفر همراهی می‌کنند.

رئیس‌جمهوری مهرماه پارسال در قالب دور نخست سفرهای استانی به همراه جمعی از وزرا و معاونان خود به استان بوشهر سفر کرده بود.

تعداد بازدید : ۱,۸۳۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید