جزییات خبر

اجرای بیش از 30 میلیارد دلار طرح پتروپالایشی و پتروشیمی در منطقه عسلویه

اجرای بیش از 30 میلیارد دلار طرح پتروپالایشی و پتروشیمی در منطقه عسلویه
(چهارشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۱) ۱۵:۳۶

مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: چندین طرح پترو پالایشی و پتروشیمی در منطقه با برآورد بیش از 30 میلیارد دلار در حال اجرا است و وزارت امور خارجه می تواند با استفاده از ظرفیت دیپلماسی انرژی این پتانسیل را به سرمایه گذاران خارجی معرفی کند.

به گزارش نیپنا، تعدادی از مدیران و روسای بخش های مختلف وزارت امور خارجه و نیز مدیران شرکت ملی صنایع پتروشیمی ،امروز چهارشنبه( 3 اسفندماه،) با مدیر عامل سازمان منطقه ویژه پارس دیدار و گفتگو کردند.

سخاوت اسدی مدیر عامل سازمان منطقه ویژه پارس در این دیدار، منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس را بزرگترین منطقه ویژه و اقتصادی کشور بر شمرد که به تنهایی 70 درصد گاز کشور و غیر مستقیم بیش از 40 درصد بنزین کشور را تولید می کند.

اسدی ادامه داد: بازده برگشت سرمایه گذاری در منطقه پارس جنوبی بسیار بالا است و این ظرفیت ماحصل بیش از 150 میلیارد دلار سرمایه گذاری جمهوری اسلامی ایران در این خطه زرخیز کشور است.

مدیر عامل سازمان منطقه ویژه پارس افزود: هم اکنون چندین طرح پترو پالایشی و پتروشیمی در منطقه با برآورد بیش از 30 میلیارد دلار در حال اجرا است و وزارت امور خارجه میتواند با استفاده از ظرفیت دیپلماسی انرژی این پتانسیل را به نحو احسن به سرمایه گذاران خارجی معرفی کند.

اسدی ادامه داد: کشورهای متخاصم با پروژه ایران هراسی سعی دارند تا کشور را نا امن برای سرمایه گزاری معرفی کنند اما با بهره گیری از تخصص وزارت اور خارجه و ایجاد تمهیدات لازم جهت بازدید نمایندگان کشورهای مختلف میتوان ظرفیت عظیم اقتصادی این منطقه را بهتر معرفی کرد.

وی افزود: خودکفایی 70درصدی ساخت داخل صنعت نفت و گاز کشور در ساخت آخرین پلایشگاه پارس جنوبی و همچنین دانش فنی ساخت مجتمع های پتروشیمی و پتروپالایشگاهی از دستاوردهای بزرگ ایران اسلامی در منطقه پارس جنوبی است که میتوان از طریق دیپلماسی این ظرفیت را به کشورهایی که در صدد خودکفایی صنعتی هستند منتقل کرد.

پایگاه اطلاع رسانی منطقه ویژه پارس-
تعداد بازدید : ۱,۷۶۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید