جزییات خبر

گزارش تصویری نخستین همایش و نمایشگاه تخصصی کاتالیست های صنعت نفت

گزارش تصویری نخستین همایش و نمایشگاه تخصصی کاتالیست های صنعت نفت
(سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱) ۱۴:۳۸

معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در آیین دو روزه برگزاری نخستین همایش و نمایشگاه تخصصی کاتالیست های صنعت نفت، گفت: باید به روند توسعه صنعت پتروشیمی با کیفی‌سازی و تولید محصولات با ارزش افزوده بالاتر عمق داد.

به گزارش نپینا، مرتضی شاهمیرزایی معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در آیین دو روزه برگزاری نخستین همایش و نمایشگاه تخصصی کاتالیست های صنعت نفت که همزمان با ایام دهه فجر با همت شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی برگزار شد، اظهار کرد: باید به روند توسعه صنعت پتروشیمی با کیفی‌سازی و تولید محصولات با ارزش افزوده بالاتر عمق داد.

وی خاطر نشان و تاکید کرد: محققان و پژوهشگران و شرکت‌های دانش‌بنیان باید همه به سمت بومی‌سازی دانش‌های فنی، کاتالیست‌ها و مواد شیمیایی و کالا و تجهیزات صنعت پتروشیمی گام بردارند و شرکت ملی صنایع پتروشیمی نیز در این مسیر از هیچ حمایتی دریغ نخواهد کرد.

در این همایش تخصصی که با حضور فعالان، شرکت ها و تولید کنندگان کاتالیست در صنعت پتروشیمی، برگزار شد از دستاوردهای شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی در زمینه تولید موفقیت‌آمیز صنعتی پلی‌اتیلن سنگین با کاتالیست بومی‌شده SAZ در پتروشیمی ایلام، تولید موفقیت‌آمیز صنعتی کاتالیست روپک و ساخت و راه‌اندازی واحد تولید آن در شرکت پتروشیمی شازند، صنعتی شدن کاتالیست پالادیوم با همکاری پتروشیمی شهید تندگویان، بومی‌سازی کاتالیست دی‌متیل‌اتر و منشور بومی‌سازی کاتالیست‌های پتروشیمی  رونمایی شد.

همچنین، در این مراسم قرارداد اعطای لیسانس تولید متانول میان شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی و شرکت صنایع پتروشیمی لورچ نیز امضا شد.

علاقمندان می توانند گزارش تصویری نخستین همایش و نمایشگاه تخصصی کاتالیست های صنعت نفت را در اینجا مشاهده کنند.

تعداد بازدید : ۱,۶۰۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید