جزییات خبر

بازدید مقام معظم رهبری از غرفه وزارت نفت در نمایشگاه توانمندی‌های تولید داخل

بازدید مقام معظم رهبری از غرفه وزارت نفت در نمایشگاه توانمندی‌های تولید داخل
(یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱) ۱۲:۵۱

رهبر معظم انقلاب در جریان بازدید سه ساعته از نمایشگاه توانمندی‌های تولید داخل از غرفه وزارت نفت بازدید کردند.

به گزارش نیپنا، جواد اوجی، وزیر نفت در جریان این بازدید درباره پیشرفت‌های صنعت نفت و اقدام‌ها و برنامه‌های وزارت نفت برای دانش‌بنیان شدن این صنعت، افزایش سه برابری تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان طرف قرارداد با صنعت نفت همچنین تولید بار اول تجهیزات مهم و راهبردی این صنعت، برنامه‌های توسعه صنعت با استفاده از سرمایه‌های داخلی و خارجی و پیشی گرفتن تعداد سازندگان تجهیزات از واردکنندگان برای نخستین بار و قراردادها و تفاهم‌نامه‌های مهم صنعت نفت توضیحاتی ارائه کرد.
در این نمایشگاه بخشی از توانمندی‌های صنعت نفت در حوزه هایی همچون تولید تجهیزات پیشرفته سرچاهی، رشته‌های درون چاهی، کلدباکس، ابزار دقیق، توربوکمپرسورهای پیشرفته، کاتالیست‌ها، تجهیزات مورد استفاده در صنایع پتروشیمی، حفاری و دیگر تجهیزات مهم مورد نیاز صنعت نفت به نمایش گذاشته شده است.
موضوع‌های مربوط به سیاست‌گذاری در حوزه های کلان صنعت نفت، بهینه‌سازی مصرف انرژی، سرمایه‌گذاری و برنامه‌های آینده، ساخت تجهیزات و دانش‌بنیان کردن صنعت نفت در این نمایشگاه ارائه شد.
نمایشگاه توانمندی‌های تولید داخل با موضوع توانمندی‌های صنعتی کشور در محل حسینیه امام خمینی برپا شده است و رهبر معظم انقلاب روز شنبه (هشتم بهمن‌ماه) بازدیدی سه ساعته از این نمایشگاه داشتند.


شانا
تعداد بازدید : ۱,۸۲۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید