جزییات خبر

پیام تبریک معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی به مناسبت "روز صنعت پتروشیمی"

پیام تبریک معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی به مناسبت "روز صنعت پتروشیمی"
(پنج شنبه ۸ دی ۱۴۰۱) ۱۱:۱۱

سیاست دولت سیزدهم و برنامه وزیر نفت لزوم اهتمام جدی بر تولید داخلی محصولات شناخته شده و پیشران صنعت پتروشیمی بوده به‌گونه‌ای که وابستگی خود را از محصولات پتروشیمی سایر کشورها قطع نماییم. بی‌شک تحقق این مهم، مستلزم همت و تلاش جدی همه دست‌اندرکاران از جمله دانشمندان، پژوهشگران، متخصصان، دانشجویان، شرکت‌های دانش‌بنیان و سرمایه‌گذاران و سازندگان داخلی می‌باشد.

به گزارش نیپنا؛ مرتضی شاهمیرزایی، در پیامی خطاب به تمامی کارکنان صنعت نفت، خانواده بزرگ صنعت پتروشیمی، فعالان، صاحبان صنایع و پیشکسوتان، " هشتم دی؛ روز صنعت پتروشیمی" را تبریک گفت.

 

متن تبریک معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی بدین شرح است:

 

«همکاران ارجمند صنعت پتروشیمی

 

فرارسیدن هشتم دی ماه، «روز صنعت پتروشیمی» را به هموطنان گرامی به عنوان صاحبان اصلی صنعت نفت و به تمام فعالان و  صنعتگران، کارکنان و بازنشستگان گرانقدر این صنعت وزین، صمیمانه تبریک و تهنیت می‌گویم.

اکنون که در آستانه ورود به شصتمین سالروز تاسیس صنعت پتروشیمی هستیم، فرصت را مغتنم شمرده به این مناسبت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و به‌ویژه 1052 شهید صنعت نفت و سیدالشهدای این صنعت، شهید سید مجتبی نواب صفوی، اولین شهید صنعت نفت که نقش تعیین‌کننده‌ای در ملی‌شدن صنعت نفت داشتند و نیز وزیر بسیجی نفت شهید مهندس محمدجواد تندگویان را گرامی می دارم.

همکاران تلاشگرم،

صنعت پتروشیمی یکی از ارکان اصلی صنعت نفت و موتور محرک توسعه اقتصادی، سیاسی و اجتماعی کشور به شمار می‌آید و نقش حیاتی در تولید ناخالص ملی دارد. موج تحولات در صنعت پتروشیمی افزون بر کاهش خام فروشی، به ایجاد ارزش افزوده مضاعف اقتصادی، ثروت‌آفرینی و اشتغال‌زایی منجر شده است.

صنعت پتروشیمی مصداق عینی راهبرد رهبر معظم انقلاب (مد ظله العالی) مبنی بر گذر از خام‌فروشی و تکمیل زنجیره ارزش صنعت نفت و گاز است. در همین راستا برنامه شرکت ملی صنایع پتروشیمی، «عبور از خام‌فروشی و نیمه‌خام فروشی و دستیابی به محصولات انتهای زنجیره پتروشیمی با راهبرد تکمیل زنجیره ارزش صنعت پتروشیمی» می‌باشد که با تاکیدات رئیس جمهور محبوب و وزیر متخصص نفت، این مهم در برنامه‌های توسعه پنج سال آینده ریل‌گذاری و سند مهم «تکمیل زنجیره ارزش پتروشیمی» تدوین گردیده است.

خواهران و برادران خدمتگزارم،

از فوران اولین چاه نفت بیش از یک قرن می‌گذرد و صنعت پتروشیمی ایران به زودی وارد شصت سالگی خود می‌شود و با توجه به سابقه کهن و درخشان، نیازهای آن نیز از طریق راهبرد بومی‌سازی باید از داخل تامین گردد. درحوزه زنجیره ارزش، سیاست دولت سیزدهم و برنامه وزیر نفت لزوم اهتمام جدی بر تولید داخلی محصولات شناخته شده و پیشران صنعت پتروشیمی بوده به‌گونه‌ای که وابستگی خود را از محصولات پتروشیمی سایر کشورها قطع نماییم. بی‌شک تحقق این مهم،  مستلزم همت و تلاش جدی همه دست‌اندرکاران از جمله دانشمندان، پژوهشگران، متخصصان، دانشجویان، شرکت‌های دانش‌بنیان و سرمایه‌گذاران و سازندگان داخلی می‌باشد.

یقین دارم صنعت وزین پتروشیمی می‌تواند با اتکا بر ظرفیت‌ها، توانمندی‌های ملی، اراده و همت شما تلاشگران شریف، پیروزی‌های دیگری را در سریع‌ترین زمان در عرصه اقتصاد رقم زند و شکوفایی اقتصاد کشور را در شرایط تحریم‌های ظالمانه موجب شود.

بار دیگر، از تمامی همکارانم در این صنعت پیشران که نقشی بسیار مهم در تحول و اعتلای این حرکت عظیم داشته‌اند، تشکر و قدردانی نموده و عزت و سربلندی شکوه ایران اسلامی را ازخداوند منان خواستارم.

 

 

                                                                                                                  مرتضی شاهمیرزایی

 

 

 

تعداد بازدید : ۲,۳۸۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید