جزییات خبر

ثبت رکوردی بی سابقه در پتروشیمی غدیر؛

تولید «پی.وی.سی» غدیر بیش از 120 درصد افزایش یافت/ غدیر آماده ورود به باشگاه صدتایی‌ها می شود

تولید «پی.وی.سی» غدیر بیش از 120 درصد افزایش یافت/ غدیر آماده ورود به باشگاه صدتایی‌ها می شود
(شنبه ۳ دی ۱۴۰۱) ۱۱:۲۸

برای نخستین بار در پتروشیمی غدیر، نسبت تولید به ظرفیت اسمی این زنجیره «پی.وی.سی» و «وی.سی.ام» به ترتیب به 108 و 103درصد و تولید تجمعی به مرز یکصد هزار تن رسید و به زودی ساخت پارک کلر این پتروشیمی آغاز می شود.

به گزارش نیپنا به نقل از پتروشیمی غدیر، با وجود محدودیت‌های تولید و عرضه «کلر» به عنوان خوراکی کلیدی، تامین قطعات و تجهیزات در شرایط تحریم ظالمانه و موانع و مشکلات متعدد پیش روی بنگاه های تولیدی، شرکت پتروشیمی «غدیر» به عنوان یکی از زنجیره های اصلی تولید محصولات «پی.وی.سی» موفق به افزایش 120 درصدی تولید در 9 ماهه نخست سال 1401 شده است.

بر این اساس، در 276 روز نخست سال جاری در حالی نزدیک به 100 هزار تن محصول در پتروشیمی «غدیر» تولید شده که تولید تجمعی این زنجیره «پی.وی.سی» ایران در مدت مشابه پارسال حدود 80 هزار تن بوده است.

افزون بر این، از ابتدای سال جاری تاکنون نسبت تولید به ظرفیت اسمی پتروشیمی غدیر 108 درصد بوده که این ظرفیت بالای تولید به دنبال اجرای طرح‌های مختلف رفع گلوگاه‌ها و موانع تولید از جمله نوسازی و به روزرسانی مبدل 404، تعمیر، تعویض و نوسازی بیش از 800 تجهیز استراتژیک، ریتوپ مبدل ها، بازسازی و نوسازی مخازن ذخیره سازی خوراک، شستشو برج و راکتورها حاصل شده است.

در شرایط فعلی تولید ماهانه پتروشیمی غدیر به همت مدیران، کارکنان و متخصصان این شرکت به مرز 12 هزار تن رسیده که رکوردی کم سابقه در تاریخ تاسیس این شرکت پتروشیمی کشور به شمار می رود.

از سوی دیگر، به زودی و در راستای افزایش پایداری تولید، سودآوری حداکثری و تکمیل زنجیره ارزش کلنگ ساخت، پارک کلر پتروشیمی غدیر در هاب پتروشیمی ایران، ماهشهر، به زمین زده خواهد شد.

تعداد بازدید : ۲,۱۷۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید