جزییات خبر

جلوگیری از خروج ۶میلیون دلار ارز از کشور محقق شد:

آزمایش موفقیت‌آمیز «کاتالیست» ساخت داخل در پتروشیمی ایلام

آزمایش موفقیت‌آمیز «کاتالیست» ساخت داخل در پتروشیمی ایلام
(دوشنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۱) ۱۳:۲۰

پتروشیمی ایلام آزمایش«کاتالیست » ساخته شده از سوی شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی را در واحد HDPE را با موفقیت به انجام رساند.

به گزارش نیپنا به نقل از روابط عمومی پتروشیمی ایلام ، سیدغلامحسن گرشاسبی؛مدیرعامل شرکت پتروشیمی ایلام اظهار کرد : پتروشیمی ایلام در راستای حمایت از شرکت‌های داخلی و دانش‌بنیان ، با آزمایش موفقیت‌آمیز «کاتالیست» ساخت داخل در واحد HDPE از خروج۶ میلیون دلاری ارز از کشور جلوگیری کرد.

گرشاسبی افزود: پتروشیمی ایلام با انعقاد تفاهم‌نامه با شرکت پژوهش و فناوری شرکت ملی صنایع پتروشیمی، آزمایش موفقیت‌آمیز استفاده از «کاتالیست » ساخت داخل را به انجام رساند.

وی ادامه داد:این کاتالیست ضمن رقابت با نمونه‌های چینی و ژاپنی با مزیت‌های “در دسترس‌بودن”، “صرفه‌ اقتصادی” و “جلوگیری از خروج ارز از کشور” اکنون در قلب رآکتور واحد پلی‌اتیلن سنگین پتروشیمی ایلام مورد استفاده قرار گرفته است.

نایب رئیس هیات مدیره با بیان اینکه نیاز پتروشیمی ایلام به کاتالیست سالانه حدود ۳۰ تن است افزود:هزینه تولید این محصول در داخل کشور معادل حد اکثر ۷۰ درصد هزینه تمام شده نمونه خارجی است.

گرشاسبی با اشاره با تفاهم‌نامه پتروشیمی ایلام با شرکت ملی پژوهش و فناوری شرکت ملی صنایع پتروشیمی تاکید کرد: با توجه به موفقیت‌آمیز بودن آزمایش کاتالیست در این شرکت ، برنامه ریزی جهت ساخت واحد کاتالیست در پتروشیمی ایلام در دستور کار قرار گرفته است

تعداد بازدید : ۲,۰۰۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید