جزییات خبر

شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی 2 تفاهم‌نامه امضا کرد

گره‌های صنعت پتروشیمی با استفاده از ظرفیت مراکز علمی و پژوهشی باز می‌شود

گره‌های صنعت پتروشیمی با استفاده از ظرفیت مراکز علمی و پژوهشی باز می‌شود
(چهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱) ۱۰:۱۳

معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با تأکید بر اینکه گره‌های موجود در صنعت پتروشیمی با استفاده از ظرفیت‌های مراکز علمی و پژوهشی گشوده می‌شود، گفت: از همه ظرفیت‌های دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و بخش خصوصی برای تکمیل زنجیره ارزش و توسعه متوازن استفاده می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار نیپنا، همزمان با سفر مرتضی شاهمیرزایی، معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در روز سه‌شنبه (هشتم آذرماه) به استان ایلام و بازدید از پتروشیمی ایلام، دانشگاه ایلام و طرح پتروشیمی هلیلان، 2 تفاهم‌نامه مهم و راهبردی میان شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی با پتروشیمی ایلام و دانشگاه ایلام امضا شد.

شاهمیرزایی در جریان بازدید از پتروشیمی ایلام با تأکید بر لزوم خودباوری و ایمان به توانایی‌های پژوهشگران و دانشمندان توانمند ایرانی برای تأمین نیازهای این صنعت اظهار کرد: شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی با تکیه بر توان و دانش داخلی نیازهای مجتمع‌های پترشیمی به کاتالیست‌های مورد نیاز را تأمین می‌کند.

وی افزود: مدیریت کنترل تولید و مدیریت طرح‌های شرکت ملی صنایع پتروشیمی آمادگی دارند تا از تولید مستمر و نیز طرح‌های توسعه‌ای پتروشیمی ایلام حمایت‌های لازم را داشته باشند تا فرآیند تکمیل زنجیره ارزش در مجتمع پتروشیمی ایلام تکمیل شود.

تکمیل زنجیره ارزش با جدیت پیگیری می‌شود

معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی همچنین پس از بازدید از بخش‌های مختلف دانشگاه ایلام، در جریان آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی کسب شده این دانشگاه قرار گرفت و با تأکید بر اهمیت استفاده از ظرفیت‌های موجود شرکت‌های دانش بنیان، دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی برای توسعه صنعت پتروشیمی اظهار کرد: استان ایلام به عنوان یک قطب مهم تولیدکننده نفت، گاز و محصولات مختلف پتروشیمی زمینه مناسبی برای گسترش همکاری‌ها میان صنعت و دانشگاه فراهم کرده است.

شاهمیرزایی با بیان اینکه با وجود شرایط تحریم در کشور اکنون ظرفیت تولید صنعت پتروشیمی ایران بیش از 90 میلیون تن است، گفت: تکمیل زنجیره ارزش و توسعه متوازن این صنعت با استفاده از فناوری‌های روز جهان و دانش متخصصان و کارشناسان ایرانی با جدیت پیگیری می‌شود و در حال اجراست.

وی تأکید کرد: دشمنان ایران اسلامی همواره در تلاش برای توقف توسعه اقتصادی کشور بوده و هستند و به‌ همین دلیل در ادوار مختلف، اشخاص و صنایع مختلف کشور در ردیف تحریم‌ها قرار می‌گیرند و این تحریم‌ها با هدف اخلال در روند تولید محصول و آسیب به معیشت مردم اعمال می‌شوند که به‌ همین دلیل باید با اقتدار در مقابل این بدخواهی دشمنان ایستادگی کرد.

حمایت از ورود دانش‌های نوین به صنعت پتروشیمی

معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به اینکه در تمام این سال‌ها تحریم‌های ظالمانه و یک جانبه بر صنعت نفت ایران سنگینی کرده است، بیان کرد: درهای تمام تأسیسات صنعت پتروشیمی به روی جوانان ایرانی باز است و می‌توانند از مجتمع‌ها و طرح‌های پتروشیمی بازدید داشته باشند.

شاهمیرزایی با تأکید بر اینکه گره‌های موجود در صنعت پتروشیمی با استفاده از ظرفیت‌های مراکز علمی و پژوهشی گشوده می‌شود، گفت: از همه ظرفیت‌های دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و بخش خصوصی برای توسعه متوازن استفاده می‌کنیم.

وی با تأکید بر اینکه شرکت ملی صنایع پتروشیمی از ورود دانش‌های نوین و نیز همکاری با مراکز دانشگاهی برای توسعه و پیشرفت صنعت دانش‌بنیان پتروشیمی حمایت می‌کند، یادآور شد: انعقاد تفاهم‌نامه میان دانشگاه ایلام و پتروشیمی نقطه عطفی خواهد بود که همکاری‌های ما جنبه عملیاتی بیشتری پیدا کند، هرچند در گذشته این همکاری ها وجود داشته است.

ضرورت اخذ تمام مجوزهای لازم در اجرای طرح‌ها

معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در بازدید از طرح 200 هزار تنی پلی‌اتیلن سنگین پتروشیمی هلیلان در منطقه هلیلان بر ضرورت رعایت اصول و الزام‌های زیست محیطی، اخذ تمام مجوزهای لازم و نیز تکمیل زیرساخت‌ها و انعقاد قرارداد خوراک مورد نیاز تأکید کرد.

به گزارش نیپنا، در حاشیه سفر مرتضی شاهمیرزایی، معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی به استان ایلام، تفاهم‌نامه تأمین کاتالیست واحد پلی‌اتیلن سنگین مجتمع پتروشیمی ایلام میان مجید دفتری، مدیرعامل شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی و غلامحسن گرشاسبی، مدیرعامل شرکت پتروشیمی ایلام امضا شد. براساس این تفاهم‌نامه کاتالیست تولید شده از سوی شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی در روزهای آتی وارد پتروشیمی ایلام می‌شود و قرار است به‌زودی مراحل بارگذاری این کاتالیست آغاز شود.

افزون‌بر این، شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی و دانشگاه ایلام با هدف گسترش همکاری میان دانشگاه و صنعت تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند. این تفاهم‌نامه میان مجید دفتری، مدیرعامل شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی و طاهر علی‌محمدی، رئیس دانشگاه ایلام امضا شد.

تعداد بازدید : ۱,۶۶۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید